Biyografi

Banu Kalender Bebek

*BANU KALENDER BEBEK ‘bebek cover’ isimli maxi single albümü ve yepyeni klibi ‘El bebek gül bebek miracle mix’ çalışması ile manevi babası Adnan Şenses’i kaybettikten sonra içine kapandığı sessizliğini bozdu ve şimdi sahneler de muhteşem canlı performansı ile fırtına gibi esiyor..
Başarılı Tasarımcı;
Moda tasarım okuduğu lise yıllarında beyoğlu vakko’da terzi çıraklığı ile çalışma hayatına merhaba dedi. 
Terzilik – modelistlik eğitimini tamamlamaya çalışırken vakko atölyesinde öğrendiklerini tekrar edip evde dışarıya özel sipariş dikmeye başladı..Modelistlik eğitimini başarı ile tamamlayan BANU KALENDER BEBEK  başarılı tasarımları ile kişiye özel dikimleri ve Vakko Holding tekstil bölümü çalışanı olarak henüz lise yıllarında tekstil dünyasına hızlı bir giriş yaptı..Eğitimlerine çok önem veren BANU KALENDER BEBEK aynı zamanda Modelist ve MEB onaylı Modelist Öğretmenidir..
Power medya çalışanı;
Masa başında saatlerce dikiş dikmek henüz lise çağlarında olan BANU KALENDER BEBEK’in  deli dolu ruhuna yetmedi ve daha aktif olabileceği başka bir alanda kendini göstermek istedi.Tüm moda tasarım  eğitimini tamamladık tan sonra  power medya’da sekreter olarak bambaşka bir kariyere adım attı..

Hiç kimse eğitimlerini ve moda dünyasında ki başarısını bir yana bırakıp sekreterlik yapmaya başlamasını anlayamıyordu ancak mutlak hedefleri , kimseye söylemediği planları vardı BANU KALENDER BEBEK’in..

Katıldığı seminer ve özel kurslar ile (halkla ilişkiler – ingilizce-bilgisayar ) bulunduğu konumda kendisini yetiştirdi.
Cem Ceminay show time;
Her ne kadar tekstil,moda tasarım  ve halkla ilişkiler eğitimlerini tamamlasa da  içindeki şarkı söyleme isteği ve sahneler de var olma arzusu O’nun müzikal bir yolculuğa başlamasına sebep oldu…
Power Fm’de sekreterlik yaptığı günlerde Cem Ceminay’ın programlarını, konuklarını takip edip sekreterya hizmeti verirken müzikal eğitimlerineHalil Karaduman ile özel çalışmaya başlayarak ağırlık verdi ve  Cem Ceminay tarafından fark edilmesi mikrofonlar ve dinleyici kitlesi ile ilk tanışmasına vesile oldu..Cem Ceminay için çeşitli jıngle’lar seslendirdi ve o zamanlar henüz hayal aşamasında olan ; Assolist adayı BANU KALENDER tiplemesi ile programlara katıldı...Aynı zamanda akşamları GALİP SOKULLU,ERCÜMENT BATANAY ve SELAHATTİN ERKÖSE ile sahne alıyordu..
Productıon department;
Aldığı eğitimler neticesinde sekreterlik ten halkla ilişkiler müdürlüğüne transfer oldu ve yeni kurulan organizasyon şirketinde görev almaya devam etti.
Bu şirket bünyesinde MUSTAFA SANDAL ve MELTEM CUMBUL için basın danışmanlığı görevi ile bir süre yoluna devam eden BANU KALENDER BEBEK , GALİP SOKULLU,ERCÜMENT BATANAY ve SELAHATTİN ERKÖSE ile sahne almaya devam ederken iletişim konusundaki beceri ve yeteneklerinin sınırsız olması O’nu daha büyük bir platforma taşıdı..

Prestij müzik basın danışmanı;
Productıon deparment’dan ayrılarak prestij müzikte basın danışmanı olarak görev aldı.
Burada pek çok sanatçıya çalışmalarında destek verdi Ancak,Hiç kimse BANU KALENDER BEBEK’in sahne çalışmalarından haberdar değildi!!! (Adnan Şenses-Mahzun Kırmızıgül – Özcan Deniz - Hamiyet-Turgay Başyayla-Hatice-Banu Zorlu nanu –Hülya Polat destek verdiği  ısimlerden sadece birkaçı…) 

Kişiye özel basın danışmanlığı ve menajerlik;
Prestij group’dan ayrıldıktan sonra ADNAN ŞENSES  ile özel olarak çalışmaya başladı.

ADNAN ŞENSES  ile çalıştığı bu dönemde adnan bey’in kendisini,sesini ve yeteneklerini  keşfetmesi ile müzik dünyasına vokalist olarak ‘merhaba’ dedi…Bir süre Adnan Şenses ile tüm sahne çalışmalarında birlikte yer aldı (basın danışmanlığı-menajerlik-vokalistlik olmak üzere ) 
ADNAN ŞENSES ile beraber MUAZZEZ ABACI ile de vokalist olarak çalışma imkanı buldu.

VE İLK KONSERLER…
İlk konserlerini Londra,Almanya,Fransa,Danimarka,Hollanda ve İsviçre’de assolist olarak sahne alarak gerçekleştirdi..
daha sonra kendi kanatları ile uçmaya karar veren Banu Kalender bebek! Adnan bey ile menajerlik & basın danışmanlığı  anlaşmasını sonlandırdı ve Adnan Şenses & Selçuk Tekay desteği ile Önce sadece basına yönelik ‘MAHŞERE KADAR single’ ve ardından   ‘ BEBEK Maxi Single ‘çalışması için stüdyoya girdi.

İsviçre’de bir organizasyon firmasına ortaklık;
Uzun süre kaldığı Konserler verdiği İsviçre’de bir organizasyon firması ile ortak olup Türkiye’den davet ettiği sanatçılara da  konserler düzenledi (Murat Başaran – Lara …bu ısimlerden bir kaçı)
‘Bebek’ isimli maxi single çalışmasının arifesinde EMEL SAYIN hanım efendi’nin rumeli hisarı konserlerinde vokalist olarak yer alarak vokalistlik jubilesini yaptı..
Büyük bir azim,inat ve sabırla yol alan BANU KALENDER BEBEK  Yapmış olduğu özel takvim  fotoğraf çalışmaları dan da adından sıkça söz ettiriyorBANU KALENDER BEBEK ‘bebek cover’ isimli maxi single albümü ve yepyeni klibi ‘El bebek gül bebek miracle mix’ çalışması ile manevi babası Adnan Şenses’i kaybettikten sonra içine kapandığı sessizliğini bozdu ve şimdi sahneler de muhteşem canlı performansı ile fırtına gibi esiyor..
İsmini tescil ettiren BANU KALENDER BEBEK! Bundan böyle bu isim ile kariyerine,solist,oyuncu,sunucu olarak devam edecektir…